piątek, 6 kwietnia 2012

"Szeptem" Becca Fitzpatrick„Szeptem” jest to debiut amerykańskiej autorki, który od razu po premierze znalazł się na liście bestsellerów "The New York Times". Autorki, która dla pisarstwa rzuciła służbę zdrowia i dzięki temu teraz możemy czytać i podziwiać talent tej autorki.

Przy tej książce zarwałam kilka nocy, bowiem tak bardzo mnie wciągnęła, że nie mogłam przestać jej czytać. Mówiłam sobie „Tylko jeden rozdział i biorę się do nauki”, a tak naprawdę to było kilkanaście rozdziałów. Dla mnie ta książka jest cudowna, ale nie znajduję się, jako jedyna na najwyższym miejscu na podium.

Polubiłam bohaterów tej powieści. Oczywiście najlepszy był jak dla mnie Patch. Tym chyba nikogo nie zdziwię. Mroczny, tajemniczy i jak dla mnie przyciągający. Coś w stylu Damona z serialu „Pamiętniki Wampirów” (powołuję się na serial, bo książek niestety jeszcze nie czytałam). Do głównej bohaterki Nory nic nie mam, bo nie była ona wkurzająca tak jak niektóre główne bohaterki paranormal romance.

Wartka i niebanalna akcja, a do tego dawka humoru nie pozwala czytelnikowi na nudę. Nie raz śmiałam się z dialogów czy sytuacji przedstawionych w utworze. Zagadka, która nadała mu jeszcze większej tajemniczości jeszcze bardziej mnie wciągnęła w tej książce. Nie mogłam domyślić, kim jest ta osoba. A kiedy wreszcie nadszedł ten moment, oniemiałam z wrażenia. Nigdy bym się nie domyśliła, że to o tego bohatera chodziło.

Przyznam, że pani Fitzpatrick wykonała kawał dobrej roboty. „Szeptem” był moją pierwszą książką o tematyce upadłych aniołów. Chociaż nie są one wyraźnie zarysowane i nie pojawia się jakieś wytłumaczenie skąd się wzięły, ale kto wie? Może taką opowieść zaserwuje nam autorka w następnych częściach, które już czekają wypożyczone na półce. Nie mogę się już doczekać, aby znów zatopić się w świat Nory i Patcha. A co do oprawy graficznej, co tu dużo mówić? Bardzo mi się podoba, tak samo jak okładki kontynuacji tej serii. :)

„Pamiętaj, że człowiek się zmienia, jednak jego przeszłość nigdy.”


Recenzje całej serii na moim blogu: 

1. Szeptem
2. Crescendo
3. Cisza
4. Finale (polska premiera 07.11.2012)

4 komentarze:

 1. Czytałam, jednak kolejne części mnie nie porwały. Ta była najlepsza.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chcę przeczytać, jednak cały czas nie mogę się zabrać.
  I wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzieło sztuki <3 To jest leprze od Darów Anioła < Cassandra Clare> !! Zakochałam się w tych książkach przeczytałam wszystkie 3 i niecierpliwie czekam na czwartą ale muszę przyznać że jestem rozczarowana czytelnikami !!!!! Czemu nikt nie założył bloga z opowiadaniem ? Poprzednio miałam obsesje na pnk. Darów A . ale teraz na pnk . Szeptem <333 !! ♥ Więc czemu nikt nie pisze swoich historii , opowiadań ... wersji zdarzeń ? Czemu nikt nie robi opowiadań na blogach ? Szukałam wszędzie !! Nie ma nawet jednego :((( Ja na pewno założę bloga i napiszę tu link i bd opowiadać swoją wersję albo kontynuację ... ale chyba już po czwartej cz. chociaż ... kto wie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzieło sztuki <3 To jest leprze od Darów Anioła < Cassandra Clare> !! Zakochałam się w tych książkach przeczytałam wszystkie 3 i niecierpliwie czekam na czwartą ale muszę przyznać że jestem rozczarowana czytelnikami !!!!! Czemu nikt nie założył bloga z opowiadaniem ? Poprzednio miałam obsesje na pnk. Darów A . ale teraz na pnk . Szeptem <333 !! ♥ Więc czemu nikt nie pisze swoich historii , opowiadań ... wersji zdarzeń ? Czemu nikt nie robi opowiadań na blogach ? Szukałam wszędzie !! Nie ma nawet jednego :((( Ja na pewno założę bloga i napiszę tu link i bd opowiadać swoją wersję albo kontynuację ... ale chyba już po czwartej cz. chociaż ... kto wie :D

  OdpowiedzUsuń